Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Sicilija. 8 d. kelionė į sustojusio laiko salą su vadovu iš Lietuvos – Kelionių studija
fade
18406
tour-item-template-default,single,single-tour-item,postid-18406,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-header-style-on-scroll,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-large-title-text,mkdf-title-with-subtitle,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Sicilija. 8 d. kelionė į sustojusio laiko salą su vadovu iš Lietuvos

asmeniui

Sicilija – legendomis apipinta itališka Viduržemio jūros citadelė. Leiskitės į gurmanišką, kvapniausiu vynu, šokoladu, šviežiomis jūros gėrybėmis, pica ir skaniausiais ledais pasaulyje pagardintą kelionę po tūkstantmetę istoriją menančias Sicilijos grožybes – antikinius miestus, saulėtus paplūdimius, alyvuogių giraites ir Etnos ugnikalnio slėnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Sicilija – Vilnius (gali būti su persėdimu),
 • mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (4 iš jų kurorte prie Jonijos jūros) dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova  kambariuose,
 • 7 vakarienės,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia),
 • papildomo registruoto 20 kg svorio bagažo mokestis – nuo 150 EUR (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), ausinukų nuoma, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, miestų mokesčiai, kurorto mokestis – 11Eur.

**Visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją(organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei, kaina ~ 45 EUR).
**Visos dienos išvyka – *Lipario salas(organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei, kaina ~ 45 EUR).

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 149 EUR.
*MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~160 – 200 EUR.
**Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijos kainą.

Kelionės programa:

1 diena

Skrydis Vilnius – Sicilija (gali būti su persėdimu). „Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala”. Atskridus į Sicilijos oro uostą vykstama į nakvynės vietą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. 

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba visos dienos išvyka prie *Etnos ugnikalnio – aukščiausio Europos ir vieno didžiausio pasaulyje veikiančio ugnikalnio, kurio aukštis nuolat kinta. Ugnikalnį romėnai vadino Vulkano (Ugnies Dievo) kalve.

Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“.  Etnos parkas žavi ne tik ugnikalnio išsiveržimais ir lavos upėmis, bet ir unikalia aplinka: neįprastais laukinės gamtos garsais, svaiginančiais vaismedžių sodų kvapais ir nuostabiomis kraštovaizdžio spalvomis. Jau Pindaras, Strabonas ir kiti savo darbuose gyrė niekad nesiliaujantį Etnos kalno – „garais alsuojančio baisūno“ – aktyvumą ir grožį: ugnikalnis įsilieja į visą Katanijos provincijos kraštovaizdį, dosniai dovanodamas dirvai užuovėją ir drėgmę.

Esant galimybei (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms į viršų nekyla) *keltuvu ir *visureigiais pakilsite iki kalno viršūnės: lavos ir pelenų laukai, pulsuojantys krateriai… Pasivaikščioję lavos laukais, pasigėrėję unikaliais vaizdais, ir pajutę kalnų vėjo žvarbą, leisitės žemyn. Esant galimybei, sodraus skonio sicilietiško vyno, grappos ar kvapnaus alyvuogių aliejaus *degustacija.

Pajutus ugnikalnio didybę, kelionė link Taorminos – geriausio Sicilijos kurorto prie Jonijos jūros. Uolas, žvyrą ir smėlį puošia tipiška vešli Viduržemio jūros  augalija, o didelės įlankos, sekdamos viena paskui kitą, piešia baltos pakrantės linijas. Pažintis su senuoju *Taorminos miestu – Jonijos jūros perlu. Tai tarsi Sicilijos „langas“ į modernųjį pasaulį. Antikinis *graikų teatras (III a. pr. Kr.), nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė, įvairių stilių XIII – XVII a. katedra, Korvajos rūmai, kuriuose posėdžiaudavęs Sicilijos parlamentas.

Grįžimas į nakvynės vietą.Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

3 diena. 

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba **visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją. Išvykimas į Sirakūzus – vieną garsiausių antikinės kultūros centrų, galingiausią senovės graikų užjūrio koloniją. Būtent šiame mieste III a. pr. Kr. matematikas Archimedas atrado pagrindinį hidrostatinį dėsnį ir nuogas išbėgo į gatvę, šaukdamas “Eureka!”.

Apžvalginė ekskursija: miesto katedros aikštė, *archeologinis parkas su gerai išlikusiu kalvos šlaite iškaltu graikų teatru (V a. pr. Kr.), Rojaus latomija su Dionisijaus ausimi, *Eurialo pilis – svarbiausias išlikęs senovės graikų gynybinis įtvirtinimas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti nuostabiomis Sirakūzų senamiesčio gatvelėmis, kur susipynę architektūriniai stiliai, išryškėjantys graikų ir romėnų pastatų griuvėsiuose ir viduramžių normanų statiniuose bei daugybėje baroko šedevrų.

Kelionė į Kataniją – antrą pagal dydį miestą Sicilijoje, 729 m. pr. Kr. įsikūrusį Etnos ugnikalnio pašonėje. Tai barokinės architektūros miestas, kurį keliautojai įsimyli iš karto, arba jo nemėgsta dėl nuo Etnos ugnikalnio atpučiamų pelenų bei lietaus. Po didžiausio ir tragiškiausio ugnikalnio išsiveržimo 1669 m. ir po sugriovimų per 1693 m. žemės drebėjimą Katanija buvo visiškai atstatyta, naudojant juodai pilką lavą. Būtent dėl pilkos spalvos Katanija ir išsiskiria iš visų pasaulio miestų.

Dabar istorinis senamiestis yra saugomas UNESCO. Ekskursijos metu pamatysite Duomo aikštę su normandiškąja Katedra, bei Katanijos miesto simboliu tapusį juodos lavos Fontana dell‘Elefante (Dramblio fontaną) fontaną. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą apie burtininką Eliodoro, kuris gyveno Katanijoje ir čia esantį dramblį pavertė į lavą. Todėl Dramblio fontanas yra priminimas apie ilgą ir turtingą miesto praeitį. Laisvas laikas. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

4 diena. 

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros. Arba pageidaujantiems už papildomą mokestį **visos dienos išvyka į Sicilijos „Grožio oazę“ – *Lipario salas. Jos dar vadinamos septyniais Viduržemio jūros perlais.

Pagrindinės Lipario salos sostinė Liparis garsėja paplūdimiais, senamiesčiu, virš jo iškilusia senovine pilimi, Archeologijos muziejumi, normanų periodo katedra. Lipario saloje ilgą laiką buvo kasama pemza, todėl šiandien galima grožėtis ypatingu šios pakrantės vandens žalumu – vanduo spindėte spindi būtent dėl pribyrėjusio balto pemzos smėlio. Vulkano sala taip pat labai svetinga turistams, ypač tiems, kuriems patinka SPA procedūros ir paplūdimių įvairovė: nuo akmeningų iki juodo smėlio (pajuodusio dėl vulkano pelenų). Anot legendos, šioje saloje gyveno ugnies dievas Hefaistas.

Vulkano saloje yra sieros gydomųjų *maudyklių, kuriose bus galima išsimaudyti. Svarbiausias salyno virtuvės elementas – žuvys: virtos, keptos keptuvėje, ant grotelių arba atviros ugnies, bet retai kada pagardintos kuo nors daugiau nei žiupsneliu žolelių, citrinos ir alyvuogių aliejaus lašeliu. Salų gyventojų stalas neįsivaizduojamas ir be moliuskų, kalmarų ir sepijų su pomidorų ir kaparėlių padažu arba įdarytų duonos trupinių, alyvuogių, kaparėlių ir česnakų mišiniu. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

5 diena.

Pusryčiai. Išvykimas link Modikos. Tai visai netoli Ragūzos įsikūręs pasakiško grožio miestas, garsėjantis senomis šokolado gamybos tradicijomis. Kartųjį skanėstą vietos meistrai dar pagardina aitriąja paprika, cinamonu ar vanile.

Kelionė į Sicilijos širdyje esantį Piazza Armerina miestą, garsų *Villa Romana del Casale, romėnų vila, kadaise priklausiusia turtuoliams. Spėjama, jog vila su viešosiomis salelėmis, privačiomis patalpomis, pirtimis ir vidiniais kiemais priklausė imperatoriui Maksimilianui. Ši kadaise buvusi prabangi vila, iškilusi IV amžiuje pr. Kr., yra saugoma Unesco. Joje išlikusi didžiausia ir turtingiausia pasaulyje Romos imperijos laikotarpio mozaikų kolekcija. Joje vaizduojamos scenos iš Homero poemų ir romėnų aristokratų gyvenimo.

Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Agrigento.

6 diena.

Pusryčiai. Išvykimas į Agrigentą. Lankymasis įspūdingiausiame Sicilijoje antikinės architektūros komplekse – *Šventyklų slėnyje: Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusi visame graikų pasaulyje, puikiai išlikusi Santarvės šventykla (VI a. paversta krikščionių bažnyčia), dar senesnė Heraklio šventykla ir kiti sanktuarijai.

Laisvas laikas. Išvykimas į *Druskos laukų gamtos rezervatą. Tai didžiuliai laukai, kuriuose baltuoja druskos krūvelės. Druska šiame regione išgaunama nuo senų senovės, mat čia itin palankus klimatas. Seklios pakrantės ir vyraujantis karštis sudaro puikias sąlygas tuo užsiimti: druskingas jūros vanduo suleidžiamas į tam tikrus baseinėlius, kuriuose išgaravęs vanduo palieka baltus druskos klodus.

Dar viena neatskiriama šio kraštovaizdžio detalė – nedideli spalvingi olandiško stiliaus vėjo malūnai, anksčiau naudoti vandens pumpavimui į baseinėlius, o taip pat druskos rafinavimui. Verta užsukti į Druskos muziejų, išsamiai pasakojantį apie senovinį druskos išgavimo amatą ir tam naudotus įrankius.

Kelionę vainikuos Eričė miestelis, kuriame išnyksta laiko ir erdvės pojūtis. Miestas pakibęs ant stačios uolos, 750 m aukštyje. Į šį miestelį kylama 3099 m ilgio *funikulieriaus trąsa. Giedrą dieną iš čia galima pamatyti Sicilijoje gražiausius kalnų peizažus, papėdėje plytintį Trapanio miestą, Pantelerijos salas ir net Bono iškyšulį, esantį Tunise.

Šiame mieste istoriniai paminklai – kiekviename žingsnyje. Vien pasivaikščiojimas gatvėmis – lyg kelionė į praeitį. Puikiai išsilaikę Eričę supančios miesto sienos, akį traukia dvi pilys: Castello Pepoli, pastatyta saracėnų valdymo laikais, ir Castello do Venere, pastatyta normanų 12 a. Dabar abejose pilyse yra prabangūs viešbučiai. Akmenimis grįstų gatvelių labirintai sužadina vaizduotę ir nukelia į viduramžius. Laisvas laikas. Išvykimas link nakvynės vietos. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Palermo.

7 diena.

Pusryčiai. Gėrintis pakrantės peizažais, kelionė į šalia Palermo esančią Monrealę. Pažintis su nuostabiausia Italijojenormanine *Santa Maria La Nuova katedra (1174 m.). Čia puikiai dera gotikinės langų rozetės ir smailiaarkiai arabiški langeliai, XII – XIII a. mozaikos Biblijos temomis ir puošniausias bei turtingiausias iš visų romaniškųjų *katedrų vidinis kiemas.

Pažintis su Sicilijos sostine – Palermu, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conta d‘Oro (Aukso kriauklė). Apžvalginė ekskursija mieste: Naujieji vartai – renesansinis paminklas Karolio V apsilankymui Palerme, Karališkieji normanų rūmai, daugiau nei šešeto amžių kūrinys – miesto katedra su porfyro sarkofaguose besiilsinčiais normanų karaliais, Pretorijos aikštė su monumentaliu manieristiniu fontanu, San Cataldo šventovė – XII a. islamo ir normanų stilių mišinys.

Išvykimas link dar vieno Sicilijos pakrantės perlų – žavų, jaukų ir savitą Čefalu miestelį. Anksčiau buvęs žvejų kaimelis, žavi siauromis gatvelėmis, ilgais aukso spalvos smėlio paplūdimiais, skaisčiai mėlyna jūra, tipiška Viduržemio jūros atmosfera, kurioje skamba arabiški motyvai. Apžiūrima žymioji XI a. Normanų statyta katedra, kurios apsidę puošia įspūdinga Jėzaus Pantokratoriaus mozaika, laikoma geriausiu krikščioniškojo meno pavyzdžiu.

Ši mozaika 2013 m. buvo pasirinkta Tikėjimo metų simboliu; viduramžių skalbykla, kurioje naudojamas natūraliai atitekančio šaltinio vanduo. Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena.

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės). Anksti ryte išvykimas į oro uostą. Skrydis Sicilija – Vilnius.

Papildoma informacija

Reikalinga LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių, renginių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir (ar) mūvintys šortus.

SVARBU!

 • Esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiami pusryčių paketai/ šalta vakarienė.
 • Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.
 • Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Pirmenybinis įlaipinimas ir registruojamas orlaivio bagažas už papildomą mokestį, užsakomas iš anksto agentūroje sutarties sudarymo metu. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Kelionės užsakymas

×