Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Kroatija – Kelionių studija
fade
25695
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-25695,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Kroatija

Kroatija – valstybė Europoje, Centrinės Europos ir Balkanų kryžkelėje, besiribojanti su Adrijos jūra pietuose, Slovėnija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija bei Juodkalnija. Nuo 2013 m. liepos 1 d. yra Europos Sąjungos narė.

Net ir visą pasaulį išnaršę keliautojai teigia, kad Kroatija yra viena gražiausių ir įsimintiniausių šalių, kurioje yra tekę lankytis. Kvapą gniaužianti Kroatijos gamta atima žadą, senoviniai miestai nukelia į riterių laikus, o  pramogų ir linksmybių gausa maloniai nustebina net ir išrankiausią keliautoją. Kroatija išties turi ką pasiūlyti – nuo prašmatnių pajūrio kurortų, kurie yra laikomi vieni geriausių visoje Europoje, iki civilizacijos nepaliestų nacionalinių parkų.

Į Kroatiją geriausia vykti automobiliu ar autobusu – įspūdingi vaizdai lydės visos kelionės metu, tik toks keliavimo būdas leis geriausiai pažinti šią nuostabią šalį. Jei nuspręsite rinktis kelionę lėktuvu – būtinai išsinuomokite automobilį ir aplankykite gražiausius Kroatijos miestelius ir gamtos kampelius!

Dubrovnikas. Vienas gražiausių Kroatijos miestų, kuris žavi savo senovine architektūra, jaukiomis gatvelėmis ir nuostabia panorama, atsiveriančia nuo masyvių, gynybinių miesto sienų.

Pula. Puloje iki šių dienų yra išlikę romėnų laikotarpio griuvėsiai. Centre stūkso senovinis amfiteatras, kuriame organizuojami koncertai ir įvairūs pasirodymai. Išsiilgę šėlionių galės pasinerti į labai spalvingas naktines pramogas, išmėginti puikius restoranus bei jaukias kavinaites.

Splitas. Muziejus po atviru dangumi! Splite gausu bažnyčių, istorinių pastatų, paminklų ir muziejų. Vertėtų  apsilankyti Kroatijos archeologinių paminklų muziejuje, Archeologijos muziejuje, Šv. Pranciškaus bažnyčioje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Meštrovičiaus galerijoje.Čia pat ir miestas mieste – Diokletiano rūmai, uostas, Riva pakrantė, meilė futbolo komandai demonstruojama užrašais ant sienų ir daug visko.

Plitvice ežerų nacionalinis parkas. Parkas dar 1979 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir pripažintas kaip nepakartojamo grožio gamtos stebuklas. Čia gausu ežerų, krioklių, miškų, didžiulė įvairovė gyvūnijos. Parko ežerai yra gerai žinomi dėl jų nuolatos besikeičiančių spalvų. Šiuos pokyčius lemia mineralų arba organizmų kiekio pokytis vandenyje.

Zadaras. Miestas pakeri savo siauromis ir žavingomis gatvelėmis, kurios mini dar romėnų laikus. Rekomenduojama aplankyti ir Romos forumą, kuris puikiai išsilaikė iki šių laikų.

Trogiras. Viduramžių miestas, turtingas istoriniais ir kultūriniais paminklais, dažnai vadinamas „Venecijos miniatiūra“. Trogire susipynę senovės Graikijos, Romos Imperijos, Venecijos Respublikos ir šių dienų Kroatijos istorijos. Šis ir ant žemyninės Kroatijos dalies ir ant akmenuotos salos išsibarstęs miestas išraižytas siaurių gatvelių, kuriose vėjyje linguoja vietinių skalbiniai, o po plačiais mediniais balkonais glaudžias picerijos ir vyninės. Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą senamiestį saugo masyvios Kamerlengo tvirtovės sienos.

Makarska. Nedidelis kurortas ant jūros kranto yra turizmo traukos centras, kuriame nuolatos verda gyvenimas. Makarska garsėja savo Promenada, kavinėmis, barais ir parduotuvėmis.Iš vienos pusės skalaujamas Adrijos jūros, iš kitos – remiamas kalnų, šis Dalmatijos miestelis puikiai tinka neturintiems kantrybės ilgai vartytis paplūdimyje – šiltoje, lyg arbata jūroje galima plaukyti visą dieną. Arba išlandžioti siauras istorinio centro gatveles, pasikarstyti uolomis, palydėti saulę vieno iš kyšulių smaigalyje.

Krka nacionalinis parkas

 • Gražiausia Kroatijos upevadinama Krka, kurios vardu pavadintas nacionalinis parkas, savo vandenis kalkakmenio tarpekliais į Adrijos jūrą plukdo 75 km Dalmatijos regione. Šios upės žemupyje ir vidurupyje yra net septynios grupės įspūdingų krioklių, kurių bendras kritimo aukštis viršija 240 m. Krka upėje yra įrengtos specialios maudyklės, kuriose tiesiog krioklių pašonėje gali turkštis visi panorėję.
 • Vieni įspūdingiausių Krka nacionaliniame parke – tai Skradinski Buk kriokliai. Įveikęs 17 travertino terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje.
 • Krka nacionalinis parkasstebina ne tik vandens stebuklais, čia taipogi gyvena per 200 rūšių paukščių, o miškuose knibžda net 18 rūšių šikšnosparnių.
 • Be gamtos grožybių Krka nacionaliniame parke galima aplankyti ir autentiškus vandens malūnus, kurie būdavo naudojami įvairiems buities darbams – grūdų malimui, skalbimui. Čia taipogi įkurtas technikos muziejus, įrengtas buvusiame hidroelektrinės pastate. Nacionalinio parko ribose išlikę keletas 14 a. tvirtovių ar jų griuvėsių.
 • Norint apsilankyti Krka nacionaliniame parke, reiktų vykti iki Skradino arba Luzovaco, kur galima įsigyti parko lankytojo bilietą. Parko viduje kursuoja autobusai, kuriais galima pasiekti norimą parko vietą. Čia taipogi siūlomos įvairios ekskursijos – laiveliais galima plaukti iki Visovaco salos, kurioje įsikūręs 14 a. stačiatikių vienuolynas, taip pat siūloma plaukti iki Roški Slap krioklių. Į Krka nacionalinį parką taip pat galima patekti ir ties Roški Slap kriokliais.

Brač. Brač sala Adrijos jūroje su aukščiausia Adrijos viršūne Vidova Gora, akmenuota dykuma Valley Blace (Pustinja Blaca), kur XVI a. lenkų kunigai įkūrė vienuolyną. Blacos dykumą galima pasiekti keliomis kryptimis, patariama – pėsčiomis ar motoroleriu. Arba mėginti riedėti automobiliu siauručiais akmenuotais palei skardžius vingiuojančiais kalnų takeliais tikintis nesutikti kelyje dar vieno avantiūristo, nes vietos yra tik keturiems ratams. Sala su jaukiais akmeniniais kaimais su draugiškais gyventojais, kone kiekviename rūsyje saugančiais savo spausto nerealaus alyvuogių aliejaus, vyno ir likerių statines bei keliais pajūrio miesteliais, atgyjančiais vasaros sezono metu, suplaukus keliautojams, buriuotojams ir poilsiautojams.

Naudinga žinoti

Šalis
Kroatija
Viza
Nereikalinga
Kalba
Kroatų (oficiali).
Valiuta
Kroatijos kuna

Brač sala

Dubrovnikas

Komentarų nėra

Parašyti atsiliepimą:

  Kelionės užsakymas

  Kelionės užsakymas

  ×