Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Geriausios kelionės į Turkiją – Kelionių studija
fade
25063
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-25063,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Geriausios kelionės į Turkiją

Sunku išsirinkti? Pasitarkite:

📩 info@kelioniustudija.lt     📞 +370 60775699 

Kelionės į Turkiją

Kad ir kur nukeliautume, kiek skirtingų kraštų aplankytume, Turkija yra ta šalis, į kurią norisi grįžti vėl ir vėl. Puikiausias servisas, nepriekaištingas svetingumas, nesibaigiančios pramogos ir paslaugos - Turkija net neketina užleisti populiariausios atostogų šalies pozicijų! Rinkitės kelionę į Turkiją ir pasinerkite į nerūpestingas atostogas!

Sunku išsirinkti ar apsispręsti? Susisiekite - parinksime Jums geriausiai tinkantį asmeninį pasiūlymą už geriausią kainą!

Ieškote išskirtinių pasiūlymų? Nevarkite, tiesiog užsisakykite mūsų naujienlaiškį.

Idėjos: ką aplankyti ir pamatyti Turkijoje

Turkija – tai unikalaus grožio šalis poilsiui

Turkija – įstabaus grožio šalis kuri visuomet stebina ją aplankiusius keliautojus savo išskirtiniu grožiu, istorija, tradicijomis ir žinoma, nuostabiais orais poilsinių kelionių metu.

Pagalvojus, dar visai neseniai, šios valstybės apskritai nebuvo pasaulio žemėlapyje. Iki dvidešimtojo amžiaus trečiojo dešimtmečio egzistavusi Osmanų Imperija buvo namai daugeliui tautų, įskaitant ir turkus kurie paskelbę nepriklausomybę, atskyrė savąją valstybę nuo kitų.

Kalbant apie keliones į Turkiją, spalvingosios šalies istorijos negalima nepaminėti. Čia būta graikų, romėnų, jaučiama ir tų pačių osmanų paliktų pėdsakų. Žinoma, negalima sakyti, jog valstybė laikosi vien savųjų tradicijų.

Čia gausu ir vakarietiškos kultūros bei vertybių įtakos, kas daro valstybę kur kas prieinamesnę ją lankantiems turistams.

Renkantis kelionę į Turkiją jūs ne tik gaunate gerą kainos-kokybės santykį už poilsinę kelionę, tačiau neriate į unikalios šalies potyrių laviną. Turėsite galimybę susipažinti su vietine valstybės kultūra, pamatyti įstabią gamtą (paplūdimius, upes, jūras), paskanauti vietinių šefų maisto bei savu kailiu patirti multikultūriškas jos tradicijas.

Kas suteikia dar vieną privalumą kelionei į Turkiją, jog kiekvienas jos regionas yra iš esmės unikalus. Jei jau lankėtės Antalijoje, galite nukeliautį į paslaptingąjį Izmirą ar Bodrumą ir patys pamatyti ką šios vietos turi pasiūlyti jas aplankiusiems žmonėms.

Manome, jog Turkija – tai kraštas į kurį norisi sugrįžti dar ir dar, kad ir kiek kartų jame buvote.

Kelionių organizatorius “Kelioniustudija.lt” siūlo tik pačius geriausius kelionių pasiūlymus į Turkiją, apimančius svarbiausius regionus ir leidžiančius pamatyti kuo daugiau.

Ką būtina žinoti prieš keliaujant į Turkiją?

Norint, jog kelionė būtų sėkminga, būtina suplanuoti viską iki smulkiausių detalių. Jūsų patogumui, pateikiame keletą dalykų apie kuriuos reikia žinoti prieš keliaujant į Turkiją.

Orai ir klimatas

Visų pirma žmonėms, žinoma, yra aktualūs orai kuomet keliaujama į Turkiją. Kalbant apie orus ir klimatą šalyje, čia vyrauja Viduržemio jūros jūrinis klimatas. Šiam tipui yra būdingos labai karštos ir sausos Vasaros bei pakankamai drėgnos ir vėsios Žiemos.

Šalies vietose esančiose arčiau jūros (pvz.: prie Juodosios jūros) kritulių per metus būna kur kas daugiau nei kitose Turkijos vietose. Tuo tarpu žemyninėse vietose, žinoma, bus daugiau karščių ir mažiau drėgmės.

Žinoma, turistams aktualiausia yra tai, jog Turkijoje visus metus yra šilta. Paprastai kelionės rekomenduojama rinktis Balandį-Gegužę arba Rugsėjo-Spalio mėnesiais kada orai tikrai vasariški, tačiau nėra žvėriškų karščių.

Na, aišku, jeigu esate 40 laipsnių karščio megėjas, tuomet galite rinktis kelionę pačiame Vasaros viduryje ir mėgautis karštomis versmėmis. Dėl viso pikto pasiimkite apsauginio kremo ir galvos apdangalą sau ir kitiems, juk nenorite susigadinti atostogų saulės smūgiu ar nudegimais.

Pinigai

Kitas dalykas apie kurį būtina pakalbėti tai kelionės į Turkiją piniginiai reikalai. Jei pasirinkote kelialapį į 5 žvaigždučių viešbutį kur viskas įskaičiuota ir planuojate visas atostogas praleisti ten, ko gero mokėti už ką nelabai ir planuojate, tačiau aktyvesniems keliautojams, ši informacija būtų itin naudinga.

Priešingai nei Lietuvoje ir daugumoje kitų Europos valstybių, šalyje vyrauja atskirta valiuta – Turkiškosios liros. Todėl, prieš vykstant į kelionę, nepamirškite užsukti į valiutos keityklą ir pasirūpinti tam tikru kiekiu pinigų.

Kalbant apie kainas, jos taip pat yra ženkliai mažesnės nei kitose Europos valstybėse, todėl pietūs miesto restorane ar suvenyras, neatsieis “kosminių” kainų. Tiesa, šalies ekonomika pastaraisiais metais stiprėja, kartu didėja ir pačios liros vertė, todėl prognozuojamas ir kainų šuolis artimiausiais metais.

Kiti patarimai – sveikata, dokumentai

Kadangi Turkija nėra Šengeno zonos narė, čia negalioja daugumoje Europos šalių esantis bevizis rėžimas, todėl vykstant į šią šalį reikės įsigyti vizą. Kartu, žinoma, pasiimkite su savimi galiojantį LR asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę).

Kas susiję su sveikata, vanduo šalyje nėra aukščiausios kokybės, todėl vandenį patartina gerti pirktinį. Taip pat, rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti.

Variantų keliaujant į Turkiją – tikrai nemažai

Poilsinės kelionės į Turkiją bus garantuotas malonumas jums ir jūsų šeimos nariams. Patirtus įspūdžius, vėliau, tikrai norėsis pasakoti visiems savo draugams.

Kalbant apie pasirinkimo variantus – jų tikrai daug keliaujant į Turkija. Jei esate labiau pasyvūs turistas ir norite ramiai pasiilsėti prabangoje, galite rinktis kelionių į Turkiją variantus kuriuose yra aukščiausios klasės viešbučiai ir viskas įskaičiuota.

Čia daugiausia dėmesio į skiriama pačio viešbučio pramogoms, restoranams, barams, saunoms ir t.t. Todėl nusipirkus tokį kelialapį galėsite pamiršti visus kitus rūpesčius ir tiesiog atsipalaiduoti.

Kita vertus, jei mėgstate aktyvesnį poilsį ir norite daugiau laiko praleisti tyrinėdami Turkijos miestus ir istorines, galite rinktis variantus kur pasirinktas viešbutis nėra toks svarbus, o prioritetas keliamas įdomiam kelioniniam maršrutui.

Turkija – tai toks kraštas kur laukiami visu tipų turistai, o apsilankius šalyje, tikrai norėsis grįžti į ją dar ne vieną kartą. Reikia pagalbos renkantis? Brūkštelėkite mums, arba peržvelkite mūsų kelionių į Turkiją katalogą.

Patarimai keliaujant į Turkiją. Ką nuveikti?

Keliaujant į šią šalį, galima tikrai nuveikti ir aplankyti labai daug ką.

Pateikiame keletą patarimų kaip pasiekti maksimaliai daug savo kelionės į Turkiją metu:

Apsilankykite pagrindinėse istorinėse šalies vietose

Turkija – viena iš spalvingiausių civilizacijų mūsų eroje, turistus visuomet žavinti savo istoriniais objektais, kultūra bei gyvenimo būdu. Mėgstantiems patirti skirtingas kultūras, rekomenduojame aplankyti pagrindines lankytinas vietas.

Lankomiausios vietos Turkijoje:

ObjektasVieta/MiestasAmžius/Įkurta
Sofijos soborasStambulas1500 metų
EfesasIzmiro provincija8000 metų
KapadokijaCentrinė Anatolija4000 metų
Topkapio rūmaiStambulas500 metų

Daugiau apie objektus:

  • Sofijos soboras – be jokios abejonės, vienas gražiausių istorinių pastatų Turkijoje. Pastatytas dar Bizantijos laikais ir ištobulintas Otomanų, šiame pastate susipina grožis ir istorinė Konstantinopolio miesto galia.
  • Efesas – nors gyvenvietė įkurta prieš daugiau nei 8000 metų, ko gero populiariausios čia – Romėnų miesto liekanos leidžiančios savu kailiu pamatyti kokia pažangi buvo ši imperija.
  • Kapadokija – įspūdingi Kapadokijos regiono slėniai – privalomi pamatyti kiekvienam, žinome, jog tikrai liksite nustebę. Na, o jei mėgstate fotografuoti, būtinai pasiimkite fotoaparatą, nes puikių vaizdų tikrai bus.
  • Topkapio rūmai – norite pamatyti kokius turtus buvo susikrovę ir kaip gyveno sultonai Otomanų imperijos laikais? Keliaukite pamatyti Topkapio rūmus. Tai buvo vieta kur rinkdavosi svarbiausios asmenybės, priimti svarbiausių šalies sprendimų.

Susipažinkite su tikra Turkiška virtuve

Turkija – šalis pasižyminti ir savo virtuvės tradicijomis. Šios šalies virtuvė paprastai yra laikoma labai turtinga ir brandi, priėmusi įtaką iš įvairių tautų. Čia – stiprios duonos gaminimo tradicijos, daug mėsos ir daržovių patiekalų bei sriubų.

Kitas dalykas – saldumynai. Turkai labai didžiuojasi savo virtuvės konditeriniais sugebėjimais, todėl čia randama daug saldžiųjų patiekalų atkeliavusių iš gilios senovės.

Keletas pagrindinių patiekalų iš Turkijos:

  • Doner kebabas – ko gero žinomiausias turkiškas patiekalas visame pasaulyje. Jo gaminimui būdingas prieskoniais pagardintos mėsos ruošimas ant didelio vertikalaus iešmo, o pati mėsa yra pateikiama turkiškoje duonoje su daržovėmis ir padažu. Jei manote, jog jau esate gyvename ragavę kebabą – klystate, nes neragavote tikro turkiško.
  • Šiškebabas – dar vienas kebabas? Taip, Turkijoje tokio pagrindo mėsos patiekalų yra tikrai daug. Ant laužo kepta mėsa su daržovėmis, patiekiama kartu su duona, ar gali būti kas geriau?
  • Baklava – tik tikriems smaližiams. Nuo osmanų laikų atkeliavęs patiekalas ruošiamas riešutų ir sirupo sluoksniais, kol gaunamas nuostabaus skonio desertas. Tikrai verta paragauti.
  • Pita – tai ne tik kepta duona, tačiau puikus pagrindas įvairiems ingridientams. Neretai Pitos, daržovių ir mėsos junginys dar yra vadinamas turkiška pica.

Pabaigai

Norintys poilsinės kelionės į Turkiją, turės tikrai daug pasirinkimo viešučiams ir lankytinoms šalies vietoms. Jei norite gerų atostogų, rinkitės šią šalį.

Kelionės užsakymas

×