Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Paryžius – Kelionių studija
fade
441
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-441,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Paryžius

Paryžius – Prancūzijos sostinė, didžiausias miestas ir departamentas bei penktas pagal dydį Europos Sąjungos ir devintas pagal dydį Europos žemyno miestas, pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Paryžius visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų, savo unikalios kultūros, romantiškos ir bohemiškos atmosferos.

Meilės miestas Paryžius – vienas gražiausių Europos miestų, į kurį verta nuvykti nors kartą gyvenime.
Mėgaukitės romantika dviese trumpam pabėgę į meilės miestą, grožėkitės didinga architektūra, nuostabia miesto panorama, apsilankykite galimybėje muziejų, pamatykite daugybę pasaulinio garso meno kūrinių ar paragaukite visų liaupsinamų patiekalų ir gėrimų. Žavinga, svajinga ir magiška Prancūzijos sostinė užburia kiekvieną apsilankiusį – į Paryžių norisi grįžti dar ir dar kartą. Nuvykite aplankyti šio magiško miesto bet kuriuo metų laiku, nesvarbu – su draugų kompanija, dviese, su šeima ar vieni – ir jis pakerės jus savo nepakartojama atmosfera visam gyvenimui!

Ką pamatyti ir aplankyti Paryžiuje?

Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – genialaus inžinieriaus Gustavo Eifelio kūrinys, vienas iš Paryžiaus simbolių ir lankomiausias pastatas pasaulyje, pastatytas 1887–1889 m., kaip laikinas statinys Pasaulinei parodai. Iki 1931 m. ši konstrukcija buvo aukščiausia pasaulyje. Kai bokšte įsijungia vakarinės šviesos, tuomet kas valandą vyksta penkių minučių lempučių „šokis”. Paskutinis pasirodymas būna iki 1 valandos nakties.
Eifelio bokšto darbo laikas: I-VII 9:00 – 00:00 (nuo birželio 15 d. iki rugsėjo 1 d.) kitais mėnesiais 09:30 – 23:00.
Kaina: Pakilimas iki 2 aukšto liftu kainuoja 16 EUR, lipti laiptais – 10 EUR, į pačią viršūnę liftu– 25 EUR. Norint išvengti eilių, bilietus pirkite internetu http://ticket.toureiffel.fr (tačiau nepamirškite, kad perkant bilietus internetu turėsite pasirinkti datą ir laiką, todėl pavėlavus bilietai prarandami).

Luvras (Musée du Louvre) – Net ir mažai besidomintys menu žmonės visame pasaulyje yra girdėję apie šį muziejų. Luvras yra didžiausias Prancūzijos muziejus bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Muziejuje eksponuojami beveik 35 000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi, 60 600 kvadratinių metrų erdvėje.
Prie įėjimo esantys lankstinukai su muziejaus planu padės greičiau ir lengviau orientuotis. Muziejuje šiandien eksponuojamos meno kolekcijos nuo viduramžių iki XIXa., nuo senųjų Egipto iki Europos dailininkų šedevrų. Luvre būtina pamatyti vieną žymiausių paveikslų – Moną Lizą (aut. Leonardas da Vinčis).
Bilietų kaina 15 Eur. Darbo laikas: I-VII 9:00 – 18:00, III – V iki 21:45. Muziejus neveikia antradieniais, sausio 1 d., gegužės 1 d., gruodžio 25 d.

Dievo motinos katedra (Notre Dame de Paris), tai pati seniausia katedra šiaurės Prancūzijoje. Katedra statyta Paryžiaus kaip Prancūzijos sostinės ir jos kultūros centro įsitvirtinimo laikotarpiu.
Įkūrus Paryžiaus vyskupiją, vyskupas Morisas de Siuli 1163 m. pradėjo statyti miesto katedrą. Statyba truko beveik 200 m. (katedra baigta 1345 m.). Pagrindinės statybų medžiagos − akmuo ir medis. Katedros ilgis − 130 m, plotis − 48 m, skliautų aukštis − 35 m, bokšto smailė − 90 m.
1924 m. maždaug už 50 m priešais Katedrą, akmenyse buvo įmūryta nedidelė apskrita plytelių plokštė su užrašu „Point zéro des routes de France”. Tai nulinis taškas, nuo kurio skaičiuojami visi atstumai nuo Paryžiaus iki kitų miestų. Tikima, kad ant šios plokštelės sugalvoti norai – būtinai išsipildys.
Šiuo metu katedra uždaryta lankytojams po 2019 m. pavasarį ją nusiaubusio gaisro.

Paryžiaus opera (Opera Garnier) – pradėta statyti 1862 m., statybos darbai truko 15 m. Susidurta su techniniais sunkumais, nes pastatas buvo statomas smėlėtame Senos upės krante ir paaiškėjus, kad po teatru teka požeminis upės intakas. Požeminė upė buvo nukreipta į pačiame Operos dugne tyvuliuojantį ežerą. Pagal plotą tai didžiausias Operos ir baleto teatras pasaulyje, salėje telpa daugiau negu 2 tūkst. žiūrovų. Teatro vidus, išpuoštas marmuru, granitu, auksu, ištapytomis freskomis. Paryžiuje tai ne tik operos teatras, jis ir Nacionalinė muzikos akademija, kultūrinio ir pasaulietinio gyvenimo židinys. Jie norėtumėte pamatyti spektaklį, bilietus reikėtų pirkti prieš pusę metų, tačiau į vidų galima užsukti sumokėjus 10 Eur.

Invalidų rūmai (Hôtel des Invalides), tai buvusi karo ligoninė – šiandien tai yra vienas garsiausių klasicistinio stiliaus pastatų Paryžiuje. Čia palaidotas Napoleonas Bonapartas, kurio palaikai buvo atvežti praėjus dvidešimčiai metų po jo mirties. Invalidų rūmuose yra įsikūręs Karo muziejus.

Konkordijos aikštė (Place de la Concorde) – tai viena iš pagrindinių Paryžiaus aikščių ties kuria prasideda Eliziejaus laukų alėja, anksčiau ji vadinta Revoliucijos aikšte, nes šioje vietoje buvo įvykdytos mirties bausmės karaliui Liudvikui XVI ir jo garsiajai žmonai Marijai Antoinetei. Aikštės viduryje stovi iš Egipto atgabentas 3000 m. senumo obeliskas.

Eliziejaus laukai (Champs Élysées) – prestižinė Paryžiaus alėja, prasidedanti Konkordijos aikšte ir baigiasi Triumfo arka, ji yra viena iš įžymiausių pasaulyje. Prospektas visame pasaulyje žinomas savo buržuaziniu stiliumi ir daugybe prabangių parduotuvių. Eliziejaus laukų kino teatruose dažnai rodomos kino filmų premjeros, kuriose dalyvauja pasaulinės kino žvaigždės.

Triumfo arka (Arc de Triomphe) – Paryžiaus architektūrinis paminklas Šarlio de Golio aikštėje, Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Triumfo arka pastatyta pagerbti kovojusius už Prancūziją, Napoleono laikais. Ant statinio išvardinti visi kovoti karai bei generolų vardai, vaizduojami Napoleono žygiai. Apačioje yra Pirmojo pasaulinio karo nežinomo kario kapas.
Triumfo arkos aukštis 49,5 m, plotis 45 m, skersmuo 22 m.

Naudinga žinoti

Šalis
Prancūzija
Viza
Nereikalinga
Kalba
Prancūzų
Valiuta
Euras (EUR)
Gyventojai
2,141 milijonų (2019-01-01)

Monmatras (Montmartre) – menininkų meka, nepakartojama aura apgaubtas Paryžiaus rajonas, įsikūręs ant aukščiausios miesto kalvos (130 m), nuo kurios atsiveria Senos upės slėnyje plytinčio miesto panorama. Turistus čia traukia iš daugelio Paryžiaus vietų matoma ant kalvos stūksanti Šv. Širdies bazilika, stačios, šlaitais vingiuojančios gatvelės, kurias mynė garsiausi praėjusio amžiaus pradžios menininkai. Į Monmartrą galite pakilti laiptais arba funikulieriumi.

Mulen Ružas (Moulin Rouge) – Monmartre, esantis žymiausias Prancūzijos kabaretas Vakarų Europos bohemos simbolis. Kabaretą 1889 m. pastatė tais laikas žinomas pramogų karalius, verslininkas Žozefas Oleras, o tų pačių metų spalio mėnesį įvyko pirmoji muzikinė premjera, vėliau kabarete buvo statomos operetės, reviu, retkarčiais naudojamas kaip kino teatras.

Šv. Jėzaus Širdies bazilika (Basilique du Sacré – Coeur) – balta romantinio-bizantinio stiliaus bažnyčia, kuri buvo pastatyta XX a. pradžioje. Ši bazilika stebina turistus auksinėmis mozaikomis, vitražiniais langais ir vienu iš didžiausių laikrodžiu pasaulyje. Iš čia atsiveria nepakartojama miesto panorama. Darbo valandos: I – VII 6:00 – 22:30. Įėjimas nemokamas.

Teatro aikštė (Place du Tertre) mena XIX amžių, kuomet gyveno dailininkas Pablo Picasso, Utrijas, Modiljanis, Pisaras ir kt. Šiandien čia – paveikslus išstatę jau mūsų amžiaus dailininkai.

Liuksemburgo sodas (Jardin du Luxembourg) buvo sukurtas Marijai de Mediči, juose pamatysite Liuksemburgo rūmus, šiandien čia posėdžiauja Senatas. Sode rasite 106 statulas, bronzinę Laisvės statulos kopiją, galėsite pamatyti orchidėjų kolekciją, pasigrožėti fontanais.

Panteonas (Panthéon) – vėlyvojo klasicizmo architektūros paminklas Paryžiuje, įrengtas pagal Romos panteono pavyzdį. Panteonas graikiškojo kryžiaus plano, su kupolu ir korintinių kolonų portiku. Interjeras papuoštas mozaikomis, freskomis.
Panteono kriptoje palaidoti žymūs Prancūzijos ir kiti visuomenės, kultūros ir mokslo veikėjai, tarp kurių Viktoras Hugo, Ž. Lanas, Émile Zola, Aleksandras Diuma, Volteras, Ž. Ž. Ruso, M. Sklodovska-Kiuri, P. Kiuri ir kiti.

Galeries Lafayette – nepakartojamo grožio prabangi universalinė parduotuvė, kuri laikoma Paryžiaus paveldu. Tai prabangių parduotuvių kompleksas, įkurtas 1912 m. Septyniuose prekybos centro aukštuose veikia apie 1000 skirtingų prekės ženklų parduotuvių: Prada, Chanel, Michael Kors, Pinko, Sandro, Maje, Louis Vuitton, Hugo Boss ir daugybę kitų garsių pasaulinio lygio mados namų ir dizainerių parduotuvių. Net jei neketinate nieko pirkti, tiesiog pasigrožėkite spalvomis ir parduotuvės prabanga, o pakilę į patį viršutinį aukštą turėsite galimybę pasigrožėti nuostabia Paryžiaus panorama.

Pompidu centras (Centre national d’art et de culture Georges Pompidou) – įspūdingas ir modernus šiuolaikinio meno centras. Jis oficialiai buvo atidarytas 1977 m. sausio 31 d. Pradžioje projektas susilaukė aršios miestiečių kritikos dėl fasado, bet greitai tapo vienu karščiausių miesto taškų.

Disneilendas (Disneyland de Paris) – prieš 20 metų įkurtas atrakcionų parkas, kuris traukia mažuosius turistus iš viso pasaulio. Disneilendą sudaro du parkai: Parc Disneyland ir naujasis Parc Walt Disney Studios. Naujasis parkas skirtas tiems, kurie domisi televizijos ir kino paslaptimis.

Versalio rūmai (Château de Versailles) yra prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas. Rūmų interjerą sudaro: Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai, Karalių koplyčia, Veidrodžių salė (joje buvo pasirašyta garsioji Versalio sutartis), Karo ir Taikos salonai. Šių rūmų interjerą puošia vertingi paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių.
Rūmai pastatyti karaliui Liudvikui XIV kaip medžioklės dvaras, vėliau išplėsti. Versalio rūmai nuo XVII amžiaus vidurio iki Didžiosios Prancūzų revoliucijos buvo Prancūzijos karalių rezidencija. Tuo metu rūmuose gyveno daugybė žmonių, jie tapo Prancūzijos kultūriniu ir politiniu centru. Nuo 1979 m. rūmai yra įtraukti UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Jei važiuosite į Versalį, planuokite ten praleistį visą dieną, poros valandų tikrai nepakaks apeiti rūmus ir sodus.

Komentarų nėra

Parašyti atsiliepimą:

    Kelionės užsakymas

    Kelionės užsakymas

    ×