Venecija
Venecija - Gondolų, kaukių miestas, Adrijos perlas, plaukiojantis tiltų ir kanalų miestas.
Venecija įsikūrusi ant 118 salų, kurias jungia apie 400 tiltų, turi 150 kanalų. Transportas čia – vandens arba kojų, tai – didžiausias miestas Europoje, kuriame yra mažiausiai automobilių.
Vienas žymiausių Venecijoje vykstančių renginių – Venecijos karnavalas, vyksta vasario mėnesį ir trunka apie dvi savaites. Karnavalas neatsiejamas nuo kaukių parado Šv. Morkaus aikštėje, gondolų parado Didžiajame Kanale, šventę vainikuojančių fejerverkų.
Visus sužavi unikalūs Veneciją išvagoję kanalai, siaurutės gatvelės, romantiški tilteliai ir miesto viduramžių dvasia. Bent kartą aplankyti Veneciją, pasimėgauti plaukimu tradicine gondola ir pajausti ypatingą venecijietišką dvasią – būtina.
Svarbiausios Venecijos lankytinos vietos
Didysis kanalas
Didysis kanalas (Canal Grande) – pagrindinis Venecijos kanalas vingiuojantis miesto centre. Ties šiuo 4 km ilgio kanalu kadaise kūrėsi įtakingiausios ir turtingiausios venecijiečių šeimos. Apžiūrėti prabangius, neretai auksu ir įmantriomis detalėmis išpuoštus namus patogu įsėdus į vandens autobusą vaporetto ar romantiškas gondolas. Nors daugelis namų jau neteko buvusios didybės, o spalvos išbluko, tačiau plaukiant
Šv. Morkaus aikštė
Šv. Morkaus aikštė (Piazza San Marco) – didžiulė ir turistų mėgstama aikštė, kadaise Napoleono pavadinta „elegantiškiausia Europos svetaine“. Nuo seno San Marco rajonas buvo vienas svarbiausių Venecijoje. Aikštėje įsikūrę daugybė lauko kavinių. Tiesa, pasimėgavimas kavos puodeliu dažno lietuvio kišenei gali pasirodyti pernelyg didelis iššūkis.
Šv. Morkaus bazilika
Basilica San Marco – tai didinga Venecijos katedra, esanti Šv. Morkaus aikštėje. Šios didžiulės bažnyčios struktūra atitinka kryžiaus formą. Fasadas, kupolai ir sienos gausiai išpuošti mozaikomis, daugiausia atspindinčiomis bizantinio meno tradicijas. Pala d‘Oro – auksu ir brangakmeniais išdabintas bazilikos altorius. Bazilikos lobyne sukaupta bažnytinių vertybių ir brangakmenių kolekcija, joje saugoma daugiau kaip 100 relikvijų.
Kampanilė
Piazza San Marco aikštėje iškilęs bokštas, jo viršūnėje įrengta 99 m apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai. Žemės drebėjimo metu apgriuvo ankstesnis bokštas-švyturys, pastatytas 12 a., todėl Kampanilė buvo restauruota 16 a.
Dožų rūmai
Dožų rūmai (Palazzo Ducale), pastatyti 11 a., buvo naudojami gynybiniams tikslams. Vėliau juos sunaikino gaisras, o dabartiniai gotikiniai rūmai datuojami 14-15 a. Šioje vietoje buvo įsikūrusi klestinčio miesto valdžia. Rūmų viduje galima išvysti gausiai žymiausių to meto tapytojų dekoruotus kambarius ir sales. Atodūsių tiltu Dožų rūmai sujungti su buvusiu kalėjimu – per šį tiltą įtariamieji buvo vedami į tardytojų apklausas.
Rialto tiltas
16 a. pabaigoje nutiestas Rialto tiltas (Ponte di Rialto) yra vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Venecijoje. Netoli šio tilto, kertančio Didįjį kanalą, veikia Rialto turgeliai, kuriuose galima įsigyti šviežių daržovių, žuvų ir kitų produktų.
Burano sala
Ilgesnės viešnagės metu nuo Venecijos šurmulio verta pabėgti į Burano salą, nuostabią kanalais ir itin spalvingais namais, kurie vilioja gfotografus, turistus ir menininkus iš viso pasaulio. Ši sala nuo Venecijos nutolusi apie 10 km, ją galima pasiekti plaukiant vaporetto.
Gallerie dell’Accademia
Akademijos galerijoje (Gallerie dell’Accademia) saugoma viena didžiausių meno kolekcijų Venecijoje. Ties Didžiuoju Kanalu įsikūrusioje galerijoje dabar eksponuojami venecijiečių meno kūriniai, o kadaise čia veikė Venecijos meno mokykla.
San Giorgio Maggiore
San Giorgio Maggiore – tai vienuolyno kompleksas, įsikūręs to paties pavadinimo saloje Venecijoje. 16 a. renesanso stiliaus bažnyčios baltos spalvos fasadas ryškiai kontrastuoja su salą supančiu melsvu lagūnos vandeniu. O idilišką vaizdą dar papildo rausva kampanilė – varpinės bokštas, nuo kurio viršūnės atsiveria puiki Venecijos panorama.
Komentarų nėra