Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Sicilija – šalis kurią pamilsite. Lankytinos vietos Sicilijoje – Kelionių studija
fade
33578
post-template-default,single,single-post,postid-33578,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Italija  / Sicilija – šalis kurią pamilsite. Lankytinos vietos Sicilijoje

Sicilija – šalis kurią pamilsite. Lankytinos vietos Sicilijoje

GERIAUSIOS KELIONĖS Į SICILIJĄ

Didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija, yra piečiausioje Italijos dalyje, atskirta nuo žemyno siauru Mesinos sąsiauriu.

Daugelio kultūrų, kurios dominavo saloje, palikti pėdsakai, autentiški žavūs miesteliai, kerintis kraštovaizdis skatina vis daugiau keliautojų atrasti šią nuostabią salą, o besiveržiantis Etnos ugnikalnis išlieka svarbiausias turistinis objektas.

Sicilija – puiki kryptis norintiems suderinti poilsį šalia šiltos jūros ir atradimo džiaugsmą: net jei norite tiesiog pasyviai pailsėti, poilsinės kelionės metu rekomenduojame pasirinkti vieną iš gausios ekskursijų pasiūlos ar išsinuomotu automobiliu bent porą dienų pakeliauti savarankiškai.

Juodasis perlas – Etnos ugnikalnis

Etnos ugnikalnis – vienas didžiausių ir aktyviausių pasaulyje veikiančių ugnikalnių ir aukščiausias Europoje (3329 m), esantis Sicilijos salos rytinėje dalyje, netoli Katanijos miesto.

Ar verta jį aplankyti? Tikrai taip! Ir tai padaryti – paprasta.

Nei viena fotografija neatspindės ir pasakojimai neatspindės jausmo vaikštant po pajuodusį mėnulį primenančią žemę. Kad esi žmonių planetoje Žemėje primena tik po didžiulį, iš viso 140 km perimetro kalną knibždantys žmogeliukai.

Etną aplankyti galima keliais būdais. Atvykusiems pailsėti ir pasimėgauti Sicilijos saule, siūlomos kelionių organizatorių paslaugos. Tiek šiuo atveju, tiek į Siciliją atvykus savarankiškai, galima nesunkiai užsisakyti turą iš vietinių organizatorių, kurie turistams įvairias išvykas siūlo kone kiekviename kurortiniame miestelyje ar didesniuose salos miestuose. Abiem atvejais turistais bus pasirūpinta, nuvesta, parodyta ir paaiškinta.

Norint aplankyti Etną savarankiškai – tereikia išsinuomoti automobilį – internetu ar rinktis čia pat, iš gausios pasiūlos – įmanoma išsinuomoti automobilį ir be kreditinės kortelės jei nenorite ilgesniam laikui įšaldyti pinigų.

Yra keli pagrindiniai keliai, vedantys link ugnikalnio viršūnės. Populiariausias yra Pietinis kelias per Sapienza Refuge, kuri yra 1910 m aukštyje. Iki šios vietos nuvažiuoti galima automobiliu, o toliau rinktis pagal nuotaiką ir galimybe: vieni į kalną kopia smagiai modami lazdomis, kiti mina dviračiaius, treti tiesiog kopia. Tiek dviračius, tiek lazdas išsinuomoti galima šalia automobilių stovėjimo aikštelių esančiuose kioskuose.

Yra ir lengvesnis būdas – keltuvas, kuris užkelia į 2500 m aukštį, kur dar galima išsinuomoti ir šiltesnę striukę bei batus, jei atvykote su marškinėliais – ugnikalnio viršūnėje vėjuota ir žvarbu. Toliau kelionė tęsiama pėsčiomis arba specialiais autobusiukais, kol pasiekiama 2920 m aukštyje esančio kraterio zona.

Palermas

Sicilija yra autonominis Italijos regionas, kurio sostinė – Palermo miestas, suklestėjęs jau romėnų laikais, tačiau dar labiau iškilęs atėjus arabams. Palermas – vienas labiausiai turistų lankomų Sicilijos miestų, nors ir nukentėjęs II Pasaulinio karo oro atakų metu, šiandien tai tarsi muziejus po atviru dangumi. Bene žymiausia Palermo lankytina vieta – tai silpnesnių nervų žmonėms nerekomenduojamas Kapucinų vienuolynas. Šiame 17 a. vienuolyne iki pat 20 a. buvo mumifikuojami vienuolių palaikai (iš viso – apie 8000!).

Palazzo dei Normanni – tai Palermo istoriniame centre esantys karališkieji rūmai. Pirmieji rūmai šioje vietoje buvo pastatyti dar 9 amžiuje ir iš jų likę praktiškai tik pamatai. Dabar rūmuose įsikūręs Sicilijos parlamentas. Bene žymiausia rūmų vieta – tai puošnioji Capella Palatina koplyčia.

Quatro Canti, arba Keturi kampai – tai istorinė vieta Palerme, kur susikerta Corso Vittorio Emanuele ir via Maqueda gatvės. Kadaise tai buvo mėgstama palermiečių susitikimų vieta, nes šioje vietoje jungėsi keturi istoriniai Palermo kvartalai. Tačiau dabar čia išvysite ne susitikti atėjusius žmones, o chaotiškai lekiančias transporto priemones.

Teatro Massimo – tai neoklasikinio stiliaus Didysis teatras, vienas Palermo simbolių. Teatras iškilo 19 amžiaus pabaigoje, o bene labiausiai jį išgarsino scena žymiojo kino filmo „Krikštatėvis“ trečiojoje dalyje.

Vucciria turgus yra bene žymiausias Palerme ir savo vaizdais bei kvapais vilioja jau apie 700 metų. Nuo Viduržemio jūros regiono gėrybių ir skanumynų iki amatininkų dirbinių bei rūbų – Vucciria turgus yra tikras rojus norintiems įsigyti originalių dalykėlių.

Atokiau nuo Palermo ant Kaputo kalno įsikūręs Monrealės miestelis garsėja katedra, kuri laikoma vienu gražiausių normanų architektūros pavyzdžiu pasaulyje. 12 amžiuje iškilusi katedra ir benediktinų vienuolynas yra vieni labiausiai lankomų Sicilijos saloje., iš kurios atsiveria nuostabi Sicilijos sostinės panorama.

Katanija

Rytinėje Sicilijos salos pakrantėje, prie Jonijos jūros, netoli aktyvaus Etnos ugnikalnio įsikūrusi Katanija (Catania) ne sykį buvo smarkiai apgriauta per ugnikalnio išsiveržimus ir žemės drebėjimus. Katanijoje išlikęs Romėnų teatras (Teatro Romano) buvo pastatytas iš lavos 2 a. vietoje anksčiau čia buvusio graikų teatro. Katanijos miesto simbolis – Fontana dell’Elefantefontanas.

Sirakūzai

Istorinis Sirakūzų (Siracusa) miestas Sicilijos saloje nuo seno garsėjo kaip vienas gražiausių senovės graikų miestų. Sirakūzuose išlikę V a.pr.Kr. statyto graikų teatro griuvėsiai. Jame įrengtos 67 eilės žiūrovams – tai vienas didžiausių graikų teatrų, kadaise talpindavęs per 15 tūkst. žiūrovų. Antikinio miesto griuvėsiuose taip pat rasite Apolono ir Dzeuso šventyklas, romėnų amfiteatrą, kitus statinius. Sirakūzų senamiestis įsikūręs Ortigijos pusiasalyje ir yra saugomas UNESCO.

GERIAUSIOS KELIONĖS Į SICILIJĄ

Taormina

Taormina – poilsiautojų pamėgtas kurortas Sicilijoje prie Jonijos jūros. Kurortą sudaro dvi dalys – istorinis miesto centras ir kurortinė zona pajūryje. Pats miestelis įsikūręs ant kalno, o į paplūdimį tenka leistis specialiomis kabinomis. Taormina – nedidelis miestelis, tačiau jame gausu restoranų, klubų, barų, kavinių. Čia taip pat galima aplankyti viduramžių pilį, antikinio teatro griuvėsius bei Taorminos sodus, kuriuose auginami egzotiniai augalai.

Čefalu

Čefalu – dar vienas populiarus Sicilijos kurortinis miestelis, kuriame galima rasti visko: ir siauras viduramžių gatveles, ir antikinės šventyklos griuvėsius, ir gausybę turistinių parduotuvėlių, ir poilsiautojų pamėgtus paplūdimius.

Marzamemi – senas žvejų kaimas

Tik keli kilometrai nuo Italijos piečiausio taško, pakrantėje, yra vienas iš Sicilijos gražiausių pajūrio kaimų – Marzamemi.

Tai žavingas žvejų kaimelis, kuris užaugo aplink dabar jau apleistą, tunų žvejybos įmonę. Čia vis dar galite pamatyti keletą šios jūrų veiklos priminimus: aplink išlikę valtys, sandėliai ir įvairūs įrankiai.

Kaimo pavadinimas yra arabų kilmės ir kilęs iš „Mârza-Memi” (mažas uostas). Būtent arabai jau X amžiuje mini Marzamemi žemėlapyje. Jie ne tik davė kaimui pavadinimą, bet taip pat pastatė originalų Tonnara – tuno perdirbimo įmonę, kuri tapo viena iš svarbiausių saloje.

Nors pačios įmonės jau nebėra, Marzamemi tęsia žvejybos ir perdirbimo veiklą, tiekia jūros gėrybių, tuno konservus, džiovintus tunų ikrus, marinuotus ančiuvius, tuno dešras ir kt.

Korleonė

Sicilijos Palermo provincijoje įsikūręs Korleonės (it. Corleone) miestelis. Šis vardas gerai žinomas visiems „Krikštatėvio“ gerbėjams. Sicilijoje šis vardas siejamas su galingiausiomis mafijos šeimomis.

Korleonė yra įsikūrusi 500 m virš jūros lygio ir garsėja ne tik šiuo vardu, bet ir bažnyčiomis ir net yra vadinama „šimto bažnyčių miestu“. Greičiausiai visų jų aplankyti ir nepavyks, tačiau svarbiausios ir gražiausios yra Šv.Martyno, Šv.Rozalijos, Šv.Domintyko ir Šv.Augustino bažnyčios. Be to, Korleonėje galima apžiūrėti 19 a. Provenzano rūmus, Castello Soprano rūmų griuvėsius.

Netoli Korleonės yra įspūdingas kanjonas Gole del Drago, kuriame Frattina upė suformavo įspūdingus krioklius ir tvenkinukus.

GERIAUSIOS KELIONĖS Į ITALIJĄ

Kelionės užsakymas

×