Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Kalabrija – užburiantys Italijos pietūs – Kelionių studija
fade
33084
post-template-default,single,single-post,postid-33084,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Italija  / Kalabrija – užburiantys Italijos pietūs

Kalabrija – užburiantys Italijos pietūs

Geriausios kelionės į Italiją

Yra Italija ir yra Kalabrija. Net patys italai sako, kad pastaroji yra kitokia daugeliu aspektų: pradedant menkiau apmokamais darbais, tačiau baigiant tobulais paplūdimiais ir maistu, kuriais per atostogas mėgautis atvyksta kaimynai iš Šiaurės Italijos.
Kalabrija – tikroji Italija, kurią regime filmuose apie aistringą meilę, kurstomą gardžiu maistu ir puodeliu espreso siauros gatvelės kavinukėje, rojaus vaizdais ir architektūros stebuklais. Tiesą sakant, visapusiškas autentiškumas – vienas iš aspektų, kodėl labiausiai ekonomiškai atsilikęs regionas šalies pietuose taip traukia“

Unikaliai Kalabrijos kultūrai įtakos turėjo regioną vis bandžiusios užvaldyti imperijos nuo senovės graikų iki ispanų ir prancūzų. Visos jos paliko įspaudus regiono kalboje, architektūroje, virtuvėje, religijoje, mene, tradicijose ir net vietinių charakteryje.

Greičiausiai dėl to nekils nė mažiausio noro ginčytis. Puikus Kalabrijoje ruošiamas maistas – dar viena priežastis, viliojanti į šį kraštą turistus. La pasta ir pizza čia tikrai rasite, tačiau būtų nuodėmė neparagauti, pavyzdžiui, ndujos – tradicinio patiekalo iš maltos kiaulienos ir aitriosios paprikos. Delikatesinę dešrą ar greičiau paštetą įprasta tepti ant skrebučio, bet juo gardinami ir tie patys makaronai ar pica. Tiesą sakant, viskas ir bet kas. Turbūt nenuostabu, kad aitrioji paprika įeina ir į tradicinio patiekalo sudėtį – šią prieskoninę daržovę Kalabrijoje deda beveik į visur. Dar keli išskirtiniai ingredientai patiekalų receptūrose – baklažanas ir violetinis svogūnas, iš kurio gaminama net uogienė. Žuvį Kalabrijoje ragausite visiškai šviežią, ką tik pagautą, mėgstantiesiems mėsą bus pagaminta kas nors iš kiaulienos, jautienos ar avienos. Prieš pagrindinį patiekalą galima paskanauti vietinių sūrių, o lauktuvių parvežti itin kokybiško pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus.

Kalabrija – tobulas kraštas romantiško poilsio išsiilgusioms įvairaus amžiaus poroms, vertinančioms kultūrą ir meną, apipintus trijų tūkstantmečių istorijos.

Maži ir jaukūs miesteliai Kalabrijoje gerokai įdomesni už didžiuosius miestus kituose regionuose, o kai kurie jų pulsuoja ta anksčiau minėtąja Italija iš filmų. Tropea – turbūt lankomiausias pajūrio miestelis, kurio katedroje saugoma ikona Madonna di Romania. Bet ne mažiau verti dėmesio Gerace, Stilo ar Pizzo Calabro miestukai kalnų prieigose

Iš Kalabrijos lengvai pasiekiamas ir įspūdingas viduramžių miestas Matera Bazilikatos regione. Tai viena iš šių metų Europos kultūros sostinių, garsėjanti į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktais unikaliais priešistoriniais uolų urvais-namais, požeminėmis bažnyčiomis, XIII-ojo amžiaus katedra ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Visgi tam, kad įsitikintumėte, jog Kalabrija iš tiesų išskirtinė, reikėtų patyrinėti ne tik žemyninę jos dalį: susipažinę su Le Castellos miesteliu ir paklaidžioję garsiojoje Aragonesės pilyje, leiskitės į krištolo skaidrumo jūrą valtimi permatomu dugnu. Tolstant nuo baltų glotnių paplūdimių, galiausiai iš vandens atsivers kvapą gniaužiantis kraštovaizdis: kalnų grandinės, kurių apsupti vos įžiūrimi miestelių stogai, ir kerinti, kone laukinė gamta, į kurią žvelgiant sustoja laikas.

Geriausios kelionės į Kalabriją

Paplūdimiai

Kalabrijos pažiba – regiono krantus skalaujančios Tirėnų ir Jonijos jūros. Tirėnų jūra skalauja vakarinę regiono dalį ir paplūdimius, paskutiniu metu vis skinančius laurus įvairiuose gražiausių paplūdimių rinkimuose. Tačiau Kalabrijos pietūs nenusileidžia ir pažeria dar įspūdingesnių smėlio oazių. Tropėja, Grotičelė, Marina di Zambronė bei kiti Vatikano kyšulio paplūdimiai užburia taip, kad nesinori nieko daugiau, tik gaudyti saulės spindulius ir grožėtis dramatiškais peizažais. Rytuose – Jonijos jūros valdos ir ne mažiau jaukūs ir unikalūs kurortai su balto smėlio paplūdimiais: Ročela Jonika, Soveratas, Kaminija, Ardore Marina. Panašu, kad Kalabrija sutverta gražiausių paplūdimių kolekcionieriams.

Tropėja – gražiausių paplūdimių uostas

Ieškantiems pietietiško šurmulio bei norintiems pajusti tikrą Kalabrijos gyvastį, tiesiog privaloma keliauti į Tropėją – vieną lankomiausių regiono miestų. Tropėja iškilusi ant 60 metrų aukščio skardžio virš žydrų Tirėnų jūros bangų ir paplūdimių, kurie laikomi vienais geriausių Europoje. Patį miestą galima apžiūrėti per valandą, o štai pasimėgauti visais jo paplūdimiais nepakaks ir visos savaitės. Paklaidžioję po labirintą primenantį Tropėjos senamiestį, užkilkite iki vienuolyno Santa Maria dell‘Isola, įkurto VII a., vaizdas, atsiversiantis prieš akis, užburs ilgam.

Vietinė virtuvė

Ne paslaptis, Kalabrijos virtuvė garsėja žuvimis, itin gardi čia kardžuvė, kepta ant žarijų. Jokios pompastikos gaminant jūrų lobius – tik šiek tiek kaitros ir druskos. O štai kur kas išraiškingesnio skonio vietinis delikatesas, išgarsinęs visą regioną, aštri tepama kiaulienos dešra – nduja. Taip pat būtina paragauti nepaprasto skonio naminių ledų tartufo di Pizzo. Vietinė virtuvė neįsivaizduojama ir be ryškaus skonio, baklažanų ir violetinių Tropėjos svogūnų. Šie svogūnai tokie saldūs, kad labiau primena vaisių, nei aštrią daržovę. Lauktuvėms būtina parsivežti iš jų verdamo svogūnų džemo. Jis idealus partneris Kalabrijos sūrių karaliui – pekorinui.

Vatikano kyšulys

Tai pakrantės ruožas, įtrauktas į 100 pasaulio gražiausių paplūdimių sąrašą. Kyšulys įsiterpęs tarp dviejų žavingų įlankų – Šv. Eufemijos ir Džoja Tauras, – o priešais, jūroje – Strombolio ir Lipario salos. Nors paplūdimių čia ne vienas, patys populiariausi – Baia di Grotticelle. Vanduo čia lyg krištolas ir tai įvertino paviršinio ir giluminio nardymo mėgėjai. Povandeninės Mantineo, Vadaro ir Galėjos uolos nenusileidžia grožiu Kalabrijos sausumos peizažams.

Strombolio sala ir ugnikalnis

Nedidelėje Italijos Strombolio saloje, esančioje netoli šiaurinės Sicilijos pakrantės įsikūręs dar ir dabar alsuojantis ugnikalnis, kurio aukštis siekia net 900 metrų.

Matera

Kelių tūkstantmečių istoriją menantis, vienas seniausių pasaulio miestų Italijos pietuose įsikūręs Bazilikatos regione, ant uolėto skardžio. 2019 metais Matera pelnė Europos kultūros sostinės titulą. Be to, čia buvo filmuotas garsusis Melo Gibsono filmas „Kristaus kančia“ (The Passion of the Christ) bei vienas bondiados filmų „Ne laikas mirti” („No time to die”).

Scilla (Šila)

Tai mitais ir legendomis apipinta vietovė, menanti Odisėjo keliones. Šiandien – tai žavus žvejų miestelis, išsidėstęs stataus šlaito terasose, ant pačios „Italijos bato“ nosies. Čia smagu pasivaikščioti siauromis gatvelėmis ir aplankyti Rufo pilį, nuo kurios atsiveria pasakiški vaizdai į apylinkes. Taip pat, tiesiog būtina apsilankyti ir vietos restoranėlyje bei paragauti gardžių patiekalų iš tik ką sugautos žuvies.

Lipari

Tirėnų jūroje, netoli Sicilijos krantų esanti Lipari sala vilioja dažną keliautoją. Nepaisant daugybės madingų drabužių ir suvenyrų parduotuvėlių, kavinių, Lipari išlaikė savo senovinį žavesį. Tai graži ir gyva sala su siauromis gatvelėmis, žavingais namukais, masyvia pilimi bei ant uolos viršūnės įsikūrusia Katedra, iš kur atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Nukeliauti ten galima laivu iš Tropėjos.

Gerace

Gerace (Džeračė) – tai šimtmečius skaičiuojantis miestelis, „pakibęs“ ant 500 metrų aukščio uolos iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai į Jonijos jūrą ir kalnus. Miestelyje gausų įvairių civilizacijų pėdsakų: X a. bizantiečių statytos pilies liekanos, „Tocco” rūmai, XI-XII a. Katedra, „Varvara” senieji vartai, kapucinų barokinis vienuolynas ir kitos lankytinos vietos.

Kalabrija

Kelionės užsakymas

×