Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Saulėtoji Sardinijos sala – baltų paplūdimių, istorijos ir gamtos mylėtojams – Kelionių studija
fade
33063
post-template-default,single,single-post,postid-33063,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Italija  / Saulėtoji Sardinijos sala – baltų paplūdimių, istorijos ir gamtos mylėtojams

Saulėtoji Sardinijos sala – baltų paplūdimių, istorijos ir gamtos mylėtojams

Geriausios kelionės į Italiją

Sardinija – Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje, į pietus nuo Korsikos, į vakarus nuo pačios Italijos. Sala užburia tek gamtos mylėtojus, tiek istorijos ir kultūros tyrinėtojus, o ką jau kalbėti apie paplūdimių gerbėjus – paplūdimių grožiu Sardinija garsėja labiausiai. Salai būdingi nedideli, tarp uolų įsiterpę smėlio paplūdimiai ir be galo skaidrus vanduo. Šią unikalią salą pamilo ir rožiniai flamingai, kuriuos neabejotinai išvysite lankaydamiesi saloje.

Viduržemio jūros viduryje įsikūrusi Sardinija yra kalnuotas regionas, kuriame nėra aukštų viršūnių, turinti žavų, kontrastingą, kvapą gniaužiantį kraštovaizdį. Tiesą sakant, neatrodo, kad žmogaus buvimas paveiktų šią teritoriją: kalnai vis dar išlaiko savo natūralią sudėtį ir formą, prabangūs miškai su net tūkstantmečiais medžiais, mažos dykumų vietos ir pelkės, kuriose gyvena elniai, laukiniai arkliai ir paukščiai.

Jūra karaliauja šiame regione stulbindama savo skirtingais mėlynais atspalviais, kurie migruoja įlankose, palei pakrantes, laukinuose paplūdimiuose ir populiariausiuose kurortuose. Pavyzdžiui „Costa Smeralda“ (Emerald Coast), kurio brangakmenis yra „Porto Cervo“ sujungiantis senovės tradicijų istoriją bei kultūrą su linksmu ir spalvingu naktiniu gyvenimu. Porto Cervo buvo pavadintas dėl savo kerinčios įlankos, primenančios elnio ragus. Senasis uostas laikomas geriausiai įrengtu turistiniu uostu Viduržemio jūroje. Porto Rotondo yra garsi vieta, iš kurios atsiveria vaizdas į plačią Cugnanos įlanką.

Tie, kurie renkasi kalnus, gali ištirti Gennargentu vietovę, drąsiausią kalnų grandinę Sardinijoje; savitas kraštovaizdis įrodo, kad talentingiausia jų visų tapytoja yra pati Motina Gamta. Šiame regione gausu floros ir faunos, jame yra muflonų, auksinių erelių, Sardinijos elnių ir keleto kitų rūšių, kurioms gresia išnykimas.

Tarp gausybės stebuklų Sardinija lankytojui siūlo Nuragic kompleksus, išsibarsčiusius po visą teritoriją. Šie paminklai yra unikalūs pasauliui, liudijantys senovės kultūrą, kurie, nors ir gyvuoja nuo XVI iki XV amžiaus prieš Kristų, vis dar yra gaubiami paslaptingos miglos. Nuragic yra archeologinės vietovės, kuriose įmanoma suvokti archajišką senovės ritualų ir buities žavesį. Iš šių daugybės konstrukcijų Barumini kompleksas, esantis Kaljario provincijoje, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Sardinijos regiono provincijos yra: Kaljaris (regiono sostinė), Carbonia-Iglesias, Nuoro, Olbia-Tempio, Oristano, Medio Campidano, Sassari ir Ogliastra.

Ką pamatyti Sardinijoje?
Sudaryti sąrašą visų nuostabių Sardinijos grožybių nėra lengva. Tokios vietos kaip San Teodoro, Santa Teresa di Gallura, Poltu Quatu ir Baia Sardinia yra tik keletas žavių vietų, kurias verta aplankyti.

Apsilankymas Maddalena salyne ir jo „septyniose seseryse“, pagrindinėse salyno salose, ir plaukimas palei Maddalena nacionalinio parko pakrantę, puikiai tinkančią nardymo mėgėjams, yra neįtikėtina patirtis.

Kaprera, antra pagal dydį sala po Maddalena, pilna ganyklų ir pušynų, o plaukiant iš Kaprės į Bocche di Bonifacio, jus sužavės laukinės ir negyvenamos Budelli salos grožis su žaviu Rosa paplūdimiu – natūraliu šedevru, pavadintu rožinių atspalvių ypatingais koralais ir kriauklėmis. Bene geriausias būdas pasigrožėti šiais gamtos stebuklais – tai dienos kelionė kateriu, aplankant gražiausias salas bei nuostabiausius paplūdimius.

Vėlgi Sardinijos šiaurės vakarų pakrantėje, priešais Asinaros salos gamtos parką, galime rasti vieną garsiausių turistinių kurortų „Stintino“, kuriame derinamas gyvo žvejų kaimelio žavesys su aukštos kokybės apgyvendinimo galimybėmis. Šis nedidelis pajūrio miestelis, atrodo kaip paveikslas su savo baltais namais ir skaidraus jūros ir šviesiai mėlyno dangaus kontrastu, siūlo neribotas laisvalaikio praleidimo galimybes – nuo golfo iki ekskursijų ir nardymo su akvalangu, nuo važiavimo dviračiu iki jodinėjimo.

Priešais gerai žinomą La Pelosa paplūdimį yra homoniminis bokštas, XVI a. Aragoniečių statinys, vienas iš seniausių apžvalgos bokštų Sardinijoje.
Centriniame rytiniame salos krante, Orosei įlankoje, yra nepaprasti balto smėlio paplūdimiai ir laukinė gamta. Daugelis urvų ir įlankų yra tikras atradimas ieškantiems nepakartojamų vaizdų ir pojūčių: „Cala Biriola“, „Grotta Bue Marino“, „Cala Liberotto“, „Cala Goloritzè“ yra keletas tų natūralių peizažų, kur laikas atrodo sustingęs.

Sardinija sujungia jūrą ir gamtą su liaudies tradicijomis, mistika ir įdomybėmis, tokiomis kaip paslaptingi milžino kapai, senovės urvai, iškasti iš žemės ir išsibarstę po regioną, kaip ir nuragiškos konstrukcijos; ir Domus de Janas (arba „Raganų namai“) Sulcis Iglesiente. Šie akmeniniai bokštai yra didžiausi ir geriausiai išsilaikę megalitiniai paminklai Europoje. Svarbiausias miestelis su nuraginiais pėdsakais yra Su Nuraxi di Barumini netoli Kaljario, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kaljaryje, be to, kad žavitės flamingų kolonijomis, būtinai aplankykite keletą tradicinių festivalių ir mugių, vykstančių ištisus metus, pavyzdžiui, gražųjį Sant’Efisio festivalį, vieną iš svarbiausių religinių ir folkloro renginiai Sardinijoje.

Sardinija siūlo neribotas laisvalaikio atostogų galimybes: golfą, ekskursijas laivu ir nardymą, atpalaiduojančius pasivaikščiojimus, važinėjimą dviračiu ir jodinėjimą, taip pat tyrinėti užmiesčio teritorijas, sala kviečia pasigrožėti tipiška Viduržemio jūros augmenija ar senoviniais archeologiniais radiniais, tokiais kaip „Nuragic“ konstrukcijos netoli Porto Torreso.

Verta leistis į kelionę po Asinaros nacionalinį parką, esantį homoniminėje saloje, kuri laikoma viena žaviausių Viduržemio jūroje, pilna baltų asilų kolonijų, vis dar gyvenančių gamtoje. Galima pasirinkti iš daugybės užsiėmimų: pradedant žygiu teminiais maršrutais, baigiant dviračiu, jodinėjant saloje gimusiais ir užaugintais žirgais, leistis į kelionę traukiniu, norint pasigrožėti įspūdingiausiais kraštovaizdžiais.

Geriausios kelionės į Sardiniją

Sardinijos sala

Kelionės užsakymas

×