Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Peloponesas – verta aplankyti bent kartą gyvenime – Kelionių studija
fade
27825
post-template-default,single,single-post,postid-27825,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Atostogos Graikijoje  / Peloponesas – verta aplankyti bent kartą gyvenime

Peloponesas – verta aplankyti bent kartą gyvenime

 Peloponesas garsus legendinės karinės Spartos valstybės griuvėsiais, į UNESCO paveldą įtraukta olimpinių žaidynių gimtine Olimpija, kurioje pradėtos rengti olimpinės žaidynės dar 8 a. pr. m. e., bei stovėjo vienas iš 7 didžiųjų pasaulio stebuklų – milžiniška Dzeuso statula. Tai ištisas olimpinis miestelis su anksčiau čia buvusių statinių, šventyklų griuvėsiais), tobulą akustiką išlaikiusiu Epidauro teatru. Patrai žavi gamta, čia gausu aktyvių pramogų, o štai mažame Niforeikos kaimelyje apsistoja ramų ir romantišką poilsį mėgstantys turistai bei aktyvūs keliautojai.

Peloponesas sužavės kultūros, istorijos mylėtojus, taip pat romantikus, ieškančius ramybės dviese. Didesniuose miesteliuose galima rasti ir naktinių pramogų.

Olimpijos miestas neabejotinai turi būti įtraukti į kiekvieno keliautojo „must to see“ sąrašą. Peloponese gausu istorinių, legendomis apipintų vietų, kurios puikiai dera su nuostabiu kraštovaizdžiu ir puikiais paplūdimiais bei viešbučiais, siūlančiais tiek ekonominį apgyvendinimą aktyviems turistams, ketinantiems daugiausia laiko skirti keliavimui ir salos pažinimui, tiek „viskas įskaičiuota“ aprūpintą poilsį siūlančių puikių aukštos klasės viešbučių.

Peloponeso pusiasalis labai skirtingas ir nuostabus, jame atsispindi visa Graikijos mitologija, todėl geriausia jį pažinti keliaujant savarankiškai ar su organizuojamomis ekskursijomis. Be istorinių objektų jus sužavės Peloponeso miesteliai ir gamta. Vakarinėje pakrantėje – pusmėnulio formos Vaidokilijos lagūna, sutraukianti daugybę lankytojų. Gražiausiu Graikijoje pripažintą Voidokilijos paplūdimį rasite 12 km nuo Pylos miesto. Šis unikalus gamtos kampelis kaip reikiant užsimaskavęs, tačiau verta jį surasti. Apsistoję Lakopetros ar Arkudžio miesteliuose, dienos metu galėsite maudytis „Mėlynąja vėliava“ apdovanotuose paplūdimiuose, o vakare tavernoje ar kavinėje ragauti graikiškus sūrius, alyvuoges, šviežią jūroje sugautą žuvį.

Norintys daugiau adrenalino turėtų aplankyti Korinto kanalą, jungiantį žemyninę dalį ir salą, kuriuo kursuoja keltai. Čia siūloma šokti su guma nuo 45 m. aukščio.

Peloponese galėsite pasivažinėti traukiniu, riedančiu siauriausiais pasaulyje bėgiais nuriestais per stačius šlaitus ir tunelius bei priverčiančiais dažniau plakti net drąsiausia širdis. Aplankykite Patrų, Mikėnų miestus, Mega Sileo vienuolyną, tarsi įmontuotą kalne, nuo kurio atsiveria nuostabi Kalabrito miestelio ir kraštovaizdžio panorama. Verta aplankyti ir Malevi bei Tylųjį vienuolynus.

Atostogaujant Peloponese labai patogu aplankyti Atėnus, į kuriuos kursuoja autobusas ir rengiamos ekskursijos, taip pat nuostabią Graikijos salą – Zakintą, o turint daugiau laiko – ir Korfu, Kefalonijos salas.

Peloponesas skirstomas į 7 regionus: Achaja, Ilijas, Mesinija, Lakonija, Argolida, Korinija, Arkadija. Pirmieji trys – aktualiausi ir populiariausi tarp turistų.

Achaja regiono didžiausi miestai ir miesteliai: Patrai – vaizdingas uostamiestis, trečias pagal dydį Graikijos miestas turintis išlikusią istorinę dalį. Miestas jaunas, aktyvus, su veikiančiais universitetais ir daug jaunimo, kavinių, barų, parduotuvių. Kaminija – mažas neturistinis kaimelis, su tradicinėmis kavinėmis ir parduotuvėmis. Alisos – tradicinis kaimelis su nedidele parduotuvėle, taverna, už 3 km. nuo aktyvaus Kato Achajos miestelis su parduotuvėmis, barais ir linksmybėmis. Niforeika – nedidelė gyvenvietė ant uolos, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai, už 4 km. nuo Kato Achajos. Lakopetra – mažas graikiškas kaimelis, kuriame yra mėlynąja vėliava apdovanotas paplūdimys. Šis regionas patogus dėl trumpo pervežimo iš oro uosto ir arti esančios žemyninės dalies, pasižymi paplūdimių įvairove nuo uolėtų iki smėlio.

Ilijo regionas – šalia Olimpinio arceologinio komplekso, patogus norintiems keliauti, o miestuose vyksta naktinis gyvenimas. Ilijas pasižymi puikiais smėlio paplūdimiais. Miestai: Pirgosas – didžiausias regiono miestas, gausu kavinių, parduotuvių, mažesni – Kilinis, – uostas, iš kurio plaukiama į kitas salas. Arkudis – mažas romantiškas miestelis, netoli Kilinio. Skafidija – šalia puikių paplūdimių esantis miestelis. Katakilas – uostamiestis, gausu žuvies restoranų ir tavernų.

Mesinijos regione išsiskiria du miestai: regiono sostinė Kalamata ir Kosta Navarinas. Regione auginamos Kalamata alyvuogės. Nuostabūs gamtos parkai ir istorinės lankytinos vietos. Kosta Navarinas – elitinis Peloponeso kurortas prestižiniam poilsiui.

Birželio mėnesį Peloponese vyksta Epiduaro festivalis,  geriausiai išlikusiame senoviniame amfiteatre su puikia akustika galima patirti dalelę Graikijos kultūros. Pavasarį pusiasalyje vyksta Patrų karnavalas, kurio spalvingos eisenos, kostiumai pritraukia minias žiūrovų.

Graikų virtuvėje gausu šviežios žuvies, jūros gėrybių, daržovių, vaisių ir žinoma – mėsos. Graikų patiekalai visuomet švieži ir puikaus skonio. Peloponesas – žemdirbių kraštas. Būtent čia auginamos sakaniausios Kalamata alyvuogės, spaudžiamas alyvuogių aliejus, kurį graikai vadina savo ilgaamžiškumo paslaptimi. Čia auginamos ir vynuogės bei daromas puikus vynas. Geriausiu laikomas Mavrodafni saldus vynas. Viena seniausių vyno gamyklų Graikijoje yra netoli Patrų miesto – Achaia Clauss, į kurią galima nuvykti pasidairyti ir susipažinti su vyno gamybos procesu.

Pigios kelionės į Graikiją

GERIAUSI ATOSTOGŲ PELOPONESE PASIŪLYMAI

Peloponesas

Kelionės užsakymas

×