Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Kipras – Viduržemio jūros perlas, kuriame gimė Afroditė – Kelionių studija
fade
35766
post-template-default,single,single-post,postid-35766,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Atostogos Kipre  / Kipras – Viduržemio jūros perlas, kuriame gimė Afroditė

Kipras – Viduržemio jūros perlas, kuriame gimė Afroditė

GERIAUSIOS KELIONĖS Į KIPRĄ

Kipras – trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala, pasak pačių kipriečių – ji yra pačioje jūros širdyje. Tai Viduržemio jūros perlas, kuriame, pasak legendos, iš jūros putos gimė meilės deivė Afroditė. Saulė Kipre šviečia net 340 dienų per metus, todėl ši nuostabi sala yra tiesiog sutverta atostogoms.

Kipras išsiskiria itin turtinga ir įdomia kultūra, istorija, unikaliais miesteliais, nuostabiu kraštovaizdžiu, todėl gali pasiūlyti ne tik tingias atostogas paplūdimyje, bet ir kultūrines, gurmaniškas patirtis, žygius kalnų takais.

Prieš vykstant į salą verta plačiau pasidomėti Kipro istorija

Kipras yra padalintas į dvi dalis – graikiškąją pietinę, priklausančią Europos sąjungai, ir turkiškąją šiaurinę – okupuotą Turkijos.

Kaip ir daugelis Viduržemio jūros salų, Kipras daug kartų keitė savininkus. Salą iki 1571 m. Kontroliavo graikai, asirai, egiptiečiai, persai, romėnai, prancūzai ir venecijiečiai, kol Osmanai perėmė trims šimtmečiams. 1878 m. Osmanai perdavė Kiprą Britanijai mainais už apsaugą nuo Rusijos. 1950-aisiais kipriečiai sukilo, ėmė reikšti nepasitenkinimą Didžiosios Britanijos valdžia ir 1960 m. salai buvo suteikta nepriklausomybė.

 

Pasiekus nepriklausomybę Kipro graikai, norėję pamatyti Kipro susijungimą su Graikija, tęsė kampaniją dėl suvienijimo. 1974 m. liepos mėn. Kipro graikų nacionalistai surengė perversmą kartu su kai kuriais Graikijos karinės chuntos elementais. Po penkių dienų Turkija įsiveržė į Kiprą, užimdama dabartinę Šiaurės Kipro teritoriją; Namų neteko ir buvo perkelta 200 000 graikų ir turkų Kipro gyventojų. Atskira Šiaurės Kipro valstybė Kipro turkams buvo paskelbta 1983 m., nepaisant plačios tarptautinės bendruomenės pasmerkimo – naująją valstybę pripažino tik Turkija.

 

Pastaraisiais metais kietosios sienos, trukdžiusios Kipro gyventojams judėti tarp Šiaurės Kipro ir Kipro Respublikos prasivėrė – jas gali kirsti tiek gyventojai, tiek turistai. Tačiau padėtis vis dar yra subtili, o Šiaurės Kipras vis dar nepripažįstamas visų šalių, išskyrus Turkiją.

Dabar 59 proc  Kipro teritorijos kontroliuoja graikai, 36 proc. – turkai, 4 proc. – Jungtinių Tautų Organizacijos kontroliuojama buferinė zona, kitaip vadinama Atilos ar Žalioji linija, skirianti graikiškąjį ir turkų okupuotą šiaurės Kiprą, likusi dalis – Didžiosios Britanijos kontroliuojamos teritorijos. Nikosija – salos širdyje esanti Kipro sostinė, vienintelė pasaulio sostinė padalinta į dvi dalis. Šiaurinę dalį galima aplankyti kirtus sieną patikros punkte.

Nuomokitės automobilį

Buvusioje Didžiosios Britanijos kolonijoje eismas vyksta kairiąją kelio puse, o vairas yra dešinėje. Automobilio nuoma Kipre yra labai populiari – turint automobilį per porą savaičių galima apkeliauti visą salą, kiekvieną dieną maudyti vis kitame paplūdimyje. Net 57 Kipro paplūdimiai yra įvertinti „Mėlynąja vėliava“.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į automobilio draudimą ir franšizę – kad nereikėtų patirti neplanuotų nuostolių nuomokitės automobilį tik su pilnu draudimų ir kuo mažesne franšize, iki 100-150 Eur.

Turint automobilį susipažinti su salos istorine raida galima ne tik lankantis muziejuose, archeologinėse vietovėse, bet ir unikaliuose kalnų kaimeliuose, miestuose, kur Jus pasitiks svetingi, draugiški, šilti Kipro žmonės.

Būtina atkreipti dėmesį, kad pandemijos metu sienos kirtimas yra stipriai rbotas – graikiškasis Kipras neįsileidžia turistų iš Šaurės Kipro, todėl surizikavus vykti į okupuotą teritoriją – grįžti į Europos Sąjungai priklausančią salos dalį gali būti ypač sudėtinga. Patys kipriečiai pataria verčiau palaukti pandemijos pabaigos ir šiais metais artimiau susipažinti su pietine Kipro respublika.

Cape Greco

Cape Greco nacionalinio miško parko pradžioje yra įspūdingi uolų tiltai, jūroje paslėpti urvai ir tuneliai. Jūrų urvai tęsiasi giliai po vandeniu, juos galima apžiūrėti atoslūgio metu. Pasakojama, kad piratai kadaise urvus naudojo savo grobiui saugoti, o urviniai tuneliai, tiltai ir uolienos buvo puiki vieta jūrininkams pasislėpti.
Adrenalino mėgėjai nuo 10 metrų aukščio uolų šokinėja į vandenį, o vietiniai žvejai sako, kad tai puiki vieta gaudyti aštuonkojus.

GERIAUSIOS KELIONĖS Į KIPRĄ

Kipras baltai

Salt Lake – stora druskos pluta padengtas ežeras, kuriame stabteli migruojantys rožiniai flamingai ir White Stones – unikali balta pakantė, kur fotosesijas rengia jaunavedžiai.

Afroditės akmuo

Afroditės akmuo ir nuostabus nesukultūrintas paplūdimys – palei vieną gražiausių salos pakrančių, pakeliui iš Limasolio į Pafosą.
Pasak legendos, senovės Graikijos meilės ir grožio deivė Afroditė gimė iš čia esančių jūros putų, ji iškilo iš bangų ir ant kriauklės pasiekė nuostabų paplūdimį.
Teigiama, kad išsimaudžius šalia uolos lydės sėkmė, amžina jaunystė ir meilė.

Zygi – senas žvejų kaimas

Žvejams ar žuvies mėgėjams viešint Kipre verta aplankyti Zygi kaimą, įsikūrusį paplūdimyje tarp Larnakos ir Limasolio, saloje garsėjantį savo žvejų prieplauka, supama spalvingų laivelių ir geros kokybės šviežios žuvies restoranais, kurie vilioja valgytojus iš visos salos.
Vaizdinga žvejų prieplauka yra populiari pasivaikščiojimų vieta, o smalsesni lankytojai gali leistis į tradicinę žvejybos kelionę, kur žvejai pasakoja apie jūrą, pademonstruodami senus žvejybos būdus.

Latsi prieplauka

Latsi yra puiki vieta užsukti pasivaikščioti ar pasimėgauti šviežia žuvimi. Prisėskite vienoje iš tavernų palei uostą ir mėgaukitės geriausiomis salos žuvimis, stebėkite besisūpuojančias valtis, arba stebėkite, kol žvejai iškrauna laimikį, o žmonės leidžiasi arba grįžta iš kelionių laivu pakrante iki Akamos.

Kadaise buvusi nedidelė žvejų prieplauka, ​​iš kurios buvo eksportuojamos karobos, uostas dabar buvo išplėstas ir pagilintas, kad taptų prieplauka, tačiau vis tiek išlaikė savo pirminį žavesį. Vis dar galite pamatyti sandėlius, kuriuose buvo laikomos karobos, kurie dabar paverčiamos restoranais ir kavinėmis. Tai tapo mėgstamiausia jachtų, atplaukiančių iš Graikijos salų ir netoliese esančių šalių, stotele.

Maži prekybos centrai ir specializuotos parduotuvės leidžia lankytojams apsirūpinti įvairiomis atsargomis. Prieš pat uostą yra Polis savivaldybei priklausantis Mėlynosios vėliavos paplūdimys.

Troodos kalnai

Keliaujant į Kiprą būtina aplankyti centrinėje salos dalyje esančius Troodos kalnus, kurie yra didžiausias kalnų masyvas Kipre, iškilęs iki beveik 2 km aukščio. Troodos kalnuose išsibarstę nedideli autentiški kaimeliai su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir tradicine architektūra, šlaituose nuo seno auginamos vynuogės, vaismedžiai, čia pat galima įsigyti vietino vyno, pakeliui stabtelėti pasisveikinti su tradicinius saldumynus iš riešutų mirkomų vynuogių sirupe gaminančiais draugiškais kipriečiais, pakopinėti kalnų takeliais, atsigaivinti upeliuose ar po kriokliais.

GERIAUSIOS KELIONĖS Į KIPRĄ

Kelionės užsakymas

×