Apie mus

Kelionių studija kiekvieną dieną ieško geriausių kelionių pasiūlymų, iš kurių padėsime išsirinkti tinkamiausią būtent Jums.

Darbo valandos

Pirmadienis - Penktadienis 10:00 - 18:00
Šeštadienis - Sekmadienissusisiekite telefonu ir internetu

Naujausios naujienos

Sekite mus

P - Pn 10:00 - 17.00 Š - S ir po darbo valandų kreipkitės internetu ir telefonu

Portugalija – šalis, kurią pamilsite iš pirmo žvilgsnio – Kelionių studija
fade
18503
post-template-default,single,single-post,postid-18503,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.9,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
Kelionių studija / Patarimai  / Portugalija – šalis, kurią pamilsite iš pirmo žvilgsnio

Portugalija – šalis, kurią pamilsite iš pirmo žvilgsnio

Algarvė

Algarvė – piečiausias Portugalijos regionas, kurio kraštovaizdis ir kultūra kiek skiriasi nuo likusios Portugalijos dalies. Algarvės pakrantes skalauja Atlanto vandenynas, o puikūs paplūdimiai ir įlankos vilioja turistus.

Tai ideali vieta atostogoms – čia saulė šviečia beveik visus metus, o vasarą jūros vanduo ypač šiltas! Algarvė pasižymi labai dideliu spalvingumu ir kerinčia gamta, svaiginančia figmedžių ir žydinčių apelsinmedžių aromatu.

Jeigu norite pačių nuostabiausių atostogų prie jūros puikiuose smėlio paplūdimiuose, kokybiškų paslaugų – rinkitės Algarvę, kurioje net 3 žvaigždučių viešbučiai Portugalijoje aukšto lygio – švarūs, tvarkingi, tiekiantys kokybišką maistą.

Evora

Balto marmuro namų mieste Evoroje, kurios senamiesčio architektūra viena turtingiausių Portugalijoje, ne tik namai, bet ir gatvių labirintai vienas į kitą stebėtinai panašūs.

Akmenimis grįstos senamiesčio gatvelės tokios siauros, kad jomis eismas vyksta tik viena puse, o iš tokių pat akmenų sulipdyti šaligatviai, jei jie išvis yra, tokie siauri, kad vos telpa vienas žmogus.

Centre stūkso XII a. katedra, Romos laikų palikimas – Dianos šventykla, netoliese esantį pastatą puošia inkvizitoriaus herbas. Ir unikali iš žmonių kaulų pastatyta Capela dos Ossos koplyčia, esanti gotikinėje Sao Francisco bažnyčioje, lankytojus pasitinkant virš durų išgraviruotais žodžiais: „Mes, kaulai gulintys čia, laukiame tavųjų“…

Tomara

Tomaros vienuolynas, vienas didžiausių Portugalijoje, dar 12 a. pradėtas statyti tramplierių. Dar viena vieta, kurioje kai kas mano esantį šventąjį Gralį. Daugybėje užslėptų patalpų, vidiniuose kiemuose ar įspūdingose reljefinėse detalėse gal Jums pavyks jį aptikti.

Coimbra

Žavus studentinis Portugalijos miestas, su seniausiu šalyje, 1290 m. įkurtu universitetu, įspūdinga biblioteka, į kurią patekti sunku, o fotografuoti draudžiama, tvirtove primenančia katedra, jaukiom turistų neužgrobtomis gatvelėmis ir portugalams būdingu optimizmu, prie kurio lengva priprasti.

Mata Nacional do Bucaco

Romantiškame ir beveik laukiniame parke, su viduryje stūksančiais vienais iš daugelio Portugalijos rūmų, tiesa, dabar tarnaujančių kaip viešbutis, pasijusite lyg atsidūrę kitame laikmetyje, paslaptingoje, ypatingoje vietoje.

Aveiro

Portugalija turi savo Veneciją – Aveirą, kurio kanalais plaukioja gondolos, gatvės kvepia šviežios žuvies patiekalais ir vyksta spalvingi sendaikčių turgeliai. Čia pat Costa Nova – Ramiojo vandenyno galingų bangų plakama pakrantė ir kaimas, kur atlaidų metu vyksta visuotinė šventė su šokiais, muzika ir fejerverkais.

Portas

Spalvingasis Portas nuostabus ir naktį ir dieną. Kadaise buvusi Portugalijos sostinė žavi įvairiaspalviais namais, kurių sienas puošia keramika ir įmantrūs balkoniukai, Duero upe, čia pat įtekančia į vandenyną plaukioja laivai laiveliai, galvėse pardavinėjami nuostabūs pyragėliai, vakarais kavinėse ir šalia jų skamba Fado muzika, o rūsiuose pilstomas portveinas.
Viena iš tų vietų, kurias kartą aplankius norisi sugrįžti.

Batalijos vienuolynas

Santa Maria da Victoria vienuolynas, dar vadinamas Gotikos šedevru Batalijos vienuolynu, neabejotinai yra vienas iš įspūdingiausių Portugalijos ir Europos architektūros kūrinių. Vienuolynas kurtas keliais etapais, tad tai truko daugiau nei 150 metų. Toks ilgas statybų laikas lėmė, kad vienuolyno ansamblyje susipina gotikos, manuelininis ir net renesanso architektūriniai stiliai. Būtina tai pamatyti savo akimis!

Nazare

Itin jaukiame Portugalijos žvejų miestelyje Nazare kepa pačią skaniausią doradą, verda nerealią kavą, o Atlanto vandenyno bangos vilioja savo jėga ir stebina aukščiu. Ne veltui šis miestelis ypač mylimas vandens sporto entuziastų ir romantikų.

Obidos ir Sintra

Pakeliui iš Porto į Lisaboną – viduramžių gynybine siena apjuostas Portugalijos miestukas-paveiksliukas Obidos ir gražutė Sintra, su buvusia karalių vasaros rezidencija. Lankantis Lisabonoje būtų tikra nuodėmė bent trumpam neaplankyti šio kalnų kaimelio.

Mažos portugališkos parduotuvėlės, restoranai ir kavinukės suteikia papildomo žavesio šiam pasakiškam gamtos kampeliui. Pačiame Sintros centre įsikūrę nuostabūs Valdovų rūmai. Istorinis Sintros centras – tai muziejus po atviru dangumi.

Cabo da Roca

Labiausiai į vakarus nutolęs mūsų žemyno taškas yra būtent Portugalijoje – tai Cabo da Roca. O kažkada buvo tikima, kad čia baigiasi žemė…

Lisabona

Nuostabus Portugalijos miestas, kuriame dera jaukus senamiestis, inovatyvūs naujų pastatų architektūriniai sprendimai ir Težo upės pakrantė. Būtinas akcentas – gera portugališka kava su tradiciniais pyragėliais

Viena iš Lisabonos vizitinių kortelių – tai linija Nr.28 arba vadinamasis geltonasis tramvajus. Tai – istorinė miesto susisiekimo priemonė, tarsi tikras muziejus ant ratų. Šie istoriniai tramvajai Lisabonos gatvių bėgiais rieda nuo tarpukario, tad nepraleiskite progos ir Jūs!

Įdomių lankytinų vietų yra ne tik Lisabonos centre, bet ir kadaise priemiesčiu buvusiame Belemo kvartale. Viena iš Belemo įžymybių – Belemo bokštas, Torre de Belem, kuris kadaise išlydėdavo į nuotykių ir pavojų kupinas keliones portugalų atradėjus, būtent čia savo kelionę į Indiją pradėjo ir Vasco da Gama.

Dar vienas objektas Lisabonoje, kurį būtina pamatyti norint pažinti tikrą miesto didybę ir eleganciją – tai rūmų aikštė, dabar vadinama Praça do Comércio. Aikštės viduryje galite pamatyti monumentą skirtą Lisabonos karaliui José I, šiaurinėje pusėje – istorinių asmenybių figūromis puoštą triumfo arką. Neįtikėtinas statinys, atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Alfama kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis, viliojanti siauromis gatvelėmis, istorija dvelkiančiais namais ir nedideliais turgeliais, kuriuose gausu įvairiausių gėrybių, kurioms Jūs veikiausiai neturėsite galimybės atsispirti. Šis Portugalijos sostinės kvartalas tesiog užburia ir įtraukia, o nusileidus saulei jis tarsi iš naujo atgyja!

Kelionių į Portugaliją idėjos

Kelionės užsakymas

×